5 korzyści dla firmy z wynajmu odzieży roboczej

5 korzyści dla firmy z wynajmu odzieży roboczej

Podjęcie decyzji o przekazaniu obowiązków związanych z zarządzaniem odzieżą roboczą dla pracowników firmie zewnętrznej jest strategicznym krokiem biznesowym. Z kilku powodów, z których na podium plasują się finanse. Choć należy podkreślić, że nie tylko one w tym przypadku są ważne. Jakie profity niesie za sobą rental odzieży roboczej?

Kiedy pracownikowi przysługuje odzież robocza?

Są branże, w których odzież robocza dla pracowników jest regulowana przepisami prawa pracy i BHP. Do obowiązków pracodawcy należy udostępnienie jej do użytku i dbanie o jej dobrą kondycję, by zachować kluczowe cechy ochronne. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wynajem odzieży roboczej w firmach zewnętrznych. Dlaczego?

Samodzielny wybór odpowiednich ubrań dla konkretnych stanowisk jest czasochłonny i wymaga specjalistycznej wiedzy. Co więcej, po stronie pracodawcy leży wówczas konieczność regularnego serwisu odzieży i jej wymiany w razie potrzeby. To tylko niektóre z obowiązków, jakie musi wziąć na siebie przedsiębiorstwo. Dlaczego więc warto rozważyć wynajem?

Wynajem odzieży roboczej: oszczędność pieniędzy

Firmy, które są zobligowane do zapewnienia pracownikom specjalistycznej odzieży roboczej, muszą w nią regularnie inwestować. Decydując się na indywidualne zaopatrzenie, trzeba mieć świadomość znacznych wydatków, do których zalicza się m.in.:

  • zakup odpowiedniego zestawu odzieży roboczej dla każdego pracownika,
  • opłaty związane z cyklicznymi przeglądami, pielęgnacją i naprawą,
  • wydzielenie miejsca na pralnię i magazyn,
  • zatrudnienie dodatkowych osób do pracy.

W przypadku współpracy z firmą zajmującą się rentalem, pracodawca automatycznie pozbywa się tych kosztów. Co więcej, dostęp do odzieży ochronnej daje możliwość pozyskiwania jej w razie konieczności (np. przy zatrudnieniu nowej osoby), jednocześnie eliminując zamrożenie pieniędzy pod postacią zapasów ubrań (które mogą być niewykorzystane).

Wynajem odzieży roboczej: amortyzacja

Ubrania robocze z czasem się zużywają, a co za tym idzie: w skali roku ich wartość maleje. Przedsiębiorstwo, które decyduje się na rental odzieży, przy jej wymianie nie ponosi dodatkowych kosztów. W przypadku samodzielnych zakupów to nie wchodzi w grę. Firma pokrywa wówczas każdorazowo 100% wartości wyposażenia pracownika na danym stanowisku.

Dowiedz się więcej: Wynajem odzieży roboczej

„Dla klientów najważniejsza jest higiena i profesjonalizm. Dla pracowników bezpieczeństwo i komfort”.

Wynajem odzieży roboczej: oszczędność powierzchni do magazynowania

Decydując się na wynajem odzieży dla pracowników w firmie zewnętrznej, nie ma konieczności wydzielania osobnego miejsca na magazyn. Pracodawca w dowolnym momencie może złożyć zamówienie na dodatkowe zestawy ubrań. Jest to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ eliminuje konieczność zakupu i stałego magazynowania zapasowych sztuk.

Wynajem odzieży roboczej: gwarancja stałego dostępu ubrań

W chwili zatrudnienia nowych pracowników lub zniszczenia ubrań niezbędna jest szybka reakcja. Pracodawca nie może pozwolić sobie przecież na przestój w działalności z powodu braku ochronnej odzieży dla personelu. Takie sytuacje generują najczęściej wysokie koszty. 

Samodzielnie złożone zamówienie w firmie produkcyjnej może wiązać się z wydłużonym czasem oczekiwania. Choćby z prostego powodu: w zdecydowanej większości przypadków realizują one zlecenia według kolejności. Współpraca w zakresie rentalu odzieży roboczej eliminuje ten problem. Gwarantujemy też stały dostęp do zasobów według opracowanych wcześniej wytycznych. 

Wynajem odzieży roboczej: fachowe doradztwo

Zakup odzieży ochronnej dla pracowników na własną rękę jest ryzykowny i wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wybór konkretnych produktów dla poszczególnych stanowisk powinien być determinowany bieżącymi wytycznymi oraz przepisami krajowymi i międzynarodowymi dla danej branży. Niestety nie każdy pracodawca ma i aktualizuje te informacje.

Firmy takie jak my do współpracy z klientami podchodzą indywidualnie i kompleksowo. Każde zamówienie odzieży dla pracowników poprzedzamy konsultacją i gwarantujemy fachowe doradztwo. Profesjonalne i rzeczowe wsparcie jest kluczowe, by zamówienie było zoptymalizowane pod realne potrzeby firmy.

Wynajem odzieży roboczej: maksymalna kontrola higieny i bezpieczeństwa

Jako specjaliści w branży jesteśmy zobowiązani na bieżąco wprowadzać i udoskonalać odzież roboczą dla pracowników z różnych branż. Dzięki temu zapewniamy maksymalny poziom bezpieczeństwa i higieny w ich miejscu pracy.

Na wynajmie odzieży roboczej możesz tylko zyskać

Czas, pieniądze, pewność, bezpieczeństwo, wygodę – to tylko niektóre korzyści płynące z outsorcingu odzieży roboczej dla pracowników. Umożliwia on przeniesienie na firmę zewnętrzną części odpowiedzialności za zapewnienie ubrań adekwatnych do stanowiska pracy i spełniających określone wytyczne. Dzięki temu ochrona pracowników jest dostosowana zawsze do każdego wyzwania.

Poznaj nas bliżej: O firmie